Mājaslapas apmeklējumi

Kopā: 49518
Vakar: 65
Šodien: 38

Iesakām apmeklēt

Starptautiskā sadarbība

Rīgas Mūzikas internātvidusskolas

starptautiskā sadarbība 2018./2019. m. g.

   29. un 30.aprīlī skolas meiteņu koris "Laine" (kora vadītājas I.Prenass un L.Kagane) sadarbībā ar Pagiriai mākslu skolu piedalījās sakrālās mūzikas festivālā Viļņā. Pēc koncerta meitenes iepazina Viļņas vēsturi un ievērojamākās vietas.


 

RD IKSD aktivitātes "Rīgas skolēnu līdzdalība starptautiskajos pasākumos" starptautiskais projekts "Carmina Burana"

   Starptautiska projekta ietvaros (dalībvalstis-Vācija, Latvija, Polija) mūsu skolas zēnu vokālā grupa direktores Vēsmas Grugules un mūzikas skolotāja un diriģenta Didža Sostes pavadībā no 29.oktobra līdz 4.novembrim ar vieskoncertiem uzstājās sadraudzības pilsētā Heidē, Vācijā.

 14.septembrī skolā vieskoncertu sniedza Ostravas pilsētas Mistek mūzikas skolas audzēkņi no Čehijas.

 


 

Rīgas Mūzikas internātvidusskolas

starptautiskā sadarbība 2017./2018. m. g.

1) Starptautiska projekta ietvaros mūsu skolas vokālā grupa direktores Vēsmas Grugules un mūzikas skolotāja Didža Sostes pavadībā no 6. līdz 10. oktobrim ar vieskoncertiem uzstājās sadraudzības pilsētā Heide.

2) Pieredzes apmaiņa Vācijā decembra sākumā.
Skolas pedagogi viesojās Vācijā, lai apmainītos ar pieredzi un piedalītos skolēnu vērtēšanā jauno pianistu konkursā Meldorfā. Brauciena laikā bija iespēja ielūkoties Steinway rūpnīcas veikalā Hamburgā un ieskandināt jaunākās paaudzes instrumentus, kā arī dzirdēt 21.gadsimta pārsteigumus instrumentu ražošanā, kad instruments atskaņo skaņdarbu bez pianista. Paldies mūsu draugiem Heidē par pieredzi!

3) 7.-8.decembrī 12.klase apmeklēja atvērto durvju dienas Tartu universitātē. Pirmajā dienā skolēni kopā ar skolotājām Jolantu Komarovsku un Daigu Āboliņu apmeklēja Tartu Universitātes Fizikas, Medicīnas un Ķīmijas fakultātes. Tika dota iespēja iepazināmies ar Tartu Universitātes mācību programmām, studiju iespējām un studentu dzīvi. Otrā diena tika veltīta ekskursijai pa pilsētu un AHHAA centra apmeklējumam.

 


Rīgas Mūzikas internātvidusskolas

starptautiskā sadarbība 2016./2017. m. g.

 1) No 2016.gada 29.septembra līdz 3.oktobrim mūsu vidusskolēni Renāte Stelpa, Kristiāna Elksne, Diāna Voroncova, Dāvids Liepa un skolotājs Didzis Soste kopā ar Raiņa 8.vakarskolas jauniešu ansambli piedalījās starptautiskajā projektā Londonā, Anglijā, kas bija veltīts nedzirdīgajiem jauniešiem.

 2) 2016.gada decembrī 9.klases skolniece Natālija Ribakova un mūzikas pedagogs Inese Više piedalījās starptautiskajā pianistu konkursā “Prāgas rudens” Čehijā un saņēma balvu.

3) No 1. līdz 4. decembrim pedagogi V. Grugule, Ž.Valtere, un D.Stundiņš pieredzes apmaiņā piedalījās Dithermarscher mūzikas skolas organizētajā pianistu un ģitāristu konkursa žūrijā Meldorfā, Vācijā.

4) 2017.gada 21.janvārī Diāna Voroncova, Kristiāna Elksne sk. Didža Sostes vadībā un sk. Komarovska piedalījās mūzikas festivālā “White Fiesta” Kauņā, Lietuvā.

5) No 13. februāra līdz 20.februārim Ķīlē, Vācijā, notika starptautiskais skolēnu stīgu orķestris “Baltische JunioPhonie”, kurā piedalījās vijolnieces Ketrina Vernera, Kristena Īle skolotājas Renātes Vilnītes vadībā un direktore Vēsma Grugule.

6) 1.martā skolā viesojās Lietuvas Rudaminos mūzikas skolas akordeonisti.

7)No 29.marta līdz 2.aprīlim zēnu koris diriģenta D.Sostes un direktores vietnieces J. Komarovskas vadībā devās uz Mikkeli mūzikas skolu Somijā, lai piedalītos skolēnu apmaiņas projektā.

8) 6.aprīlī skolā viesojās Rudaminos mūzikas skolas meiteņu koris, veidojot sadraudzības pasākumu ar skolas meiteņu kori “Laine”.

9) 29. un 30.aprīlī meiteņu koris “Laine” diriģentes I. Prenass un koncertmeistares L. Kaganes un vadībā devās uz sakrālās mūzikas koru festivālu Viļņā.

10)5. un 6. maijā jauktais koris “ Vaidelote” diriģenta D. Sostes vadībā devās uz Mātes dienai veltīto mūzikas festivālu Viļņā.

11)Mācību gadu noslēdza 2017.gada 14.maijā skolas organizētais starptautiskais pianistu konkurss “PRIMAVERA”, kurā pieteikuši dalību Vācijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas skolu pianisti, kā arī skolā ar koncertu viesojās Somijas Mikkeli mūzikas skolas mūziķi, kuri ieradās atbildes vizītē pie mūsu zēnu kora.

12) Vasaras ieskaņā, jūnijā, 6.klases skolniece Līva Volkmane piedalījās starptautiskajā bērnu un jauniešu talantu festivālā „Rudaga-2017” Jūrmalā, konkursā iekļūstot finālā- izcīnot tiesības uzstāties Rundāles pilī.


 

Iepriekšējos mācību gados:

Starptautiskais sadraudzības pasākums Heides pilsētā

Mēs esam atgriezušies no vislieliskākā brauciena, kas mūsu dzīvē vispār ir bijis. Mūsu brauciens uz Vāciju sākās ceturtdienas rītā. 5:30 mums bija jābūt lidostā, lidmašīna izlidoja pēc vēl ilgāka laika, bet drošības dēļ agrāk ierasties lidostā nenāca par ļaunu.

Ap pulksten 10:00 pēc Latvijas laika bijām Hamburgas lidostā. Pēc divām stundām nonācām Heidē, aizbraucām uz mūzikas skolu izmēģināt nākamās dienas programmu. Pēc tam jau nonācām tik ilgi gaidītajā mājvietā. Iekārtojāmies un tad pavadījām brīvo laiku līdz vakariņām. Vakarā ieradās arī skolēni no Viļņas un Rudiminas mūzikas skolām.

 

Nākamajā dienā mums bija paredzēti 2 koncerti. Viens koncerts notika Valdorfa skolā, Meldorfā, un otrs koncerts notika Rakstītāju biroja zālē. Koncertu pirmajā daļā uzstājāmies mēs, un otrajā daļā spēlēja lietuviešu akordeonu orķestris. Uzzinājām, cik lieliski spēlē mūsu draugi. Vakarā mums bija kopīgais vakars – runājām un spēlējām spēles. Izrunājāmies gan par Latviju, gan par Lietuvu.

 

 

 

Trešā brauciena diena bija ekskursiju diena, apmeklējām Eko šķirošanas bāzi, uzzinājām, ka Vācijā daudz nopietnāk izturas pret dabu, tās piesārņošanu, apmeklējām arī Heides pilsētas muzeju. Vakarā braucām uz pilsētas centru, slidojām un jautri pavadījām laiku.

 

 

Ceturtajā dienā mums bija nozīmīgākais Adventes koncerts Heides ģimnāzijā. Pirms šī koncerta mums bija iespēja braukt peldēties uz baseinu, ko arī izmantojām. Vakarā koncerta zāle bija pilna ar klausītājiem, koncertā piedalījās arī mākslinieki no Heides Dithermarscher mūzikas skolas – solomākslinieki un orķestri. Sniegums bija brīnišķīgs, bet mēs un lietuvieši ar savu skanējumu atšķīrāmies uz visu pārējo fona.

Piektajā dienā mēs braucām ekskursijā uz Hamburgu. Braucām ar ekskursiju autobusu pa Hamburgu, skatījām arhitektūru un daudz ko citu nozīmīgu Hamburgā.

Mūsu ceturtais noslēguma koncerts bija skolā. Skatītāji bija pusaudži un jaunieši. Pēc koncerta lietuvieši brauca mājās, atvadīšanās bija ļoti grūta, jo bijām sadraudzējušies.

Šī nedēļa bija daudzu piedzīvojumu pilna, un ieguvām jaunus draugus un koncertpieredzi. Paldies mūsu mūzikas pedagogiem un skolai par šo iespēju!

Renāte Stelpa, Kristiāna Elksne, Roberts Kličovs, Zane Gludiņa un Venija Zariņa.

 

Projekts „Baltische JuniorPhonie-2015”

No 4.-11.oktobrim skolas Karjeras nedēļas pasākumu ietvaros trīs skolas vijolnieces-Kristena Īle, Matilde Mežinska un Karlīna Šēnknehte- kopā ar savu skolotāju Renāti Vilnīti un skolas direktori devās uz Gdaņsku Polijā, lai nu jau 2.gadu pēc kārtas piedalītos jauniešu starptautiskajā projektā „Baltische JuniorPhonie”.

Projektā iesaistīti jaunie mūzikas talanti no Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Dānijas un Somijas. Nedēļas laikā intensīvos kopmēģinājumos tika veidota dažādu valstu autoru koncertprogramma. Šajā gadā līdzās tādiem komponistiem kā J.S. Bahs, G. Holsts, B.Kovaļsksis, E.Grīgs koncertprogrammā tika iekļauts arī latviešu komponists Andris Riekstiņš un atskaņots viņa skaņdarbs „Menuets”. Arī šajā gadā skolēnu orķestri diriģēja armēņu diriģents Vladimirs Jaskorskis, kurš ar gandarījumu atzina, ka skolēni šajā gadā ir daudz labāk sagatavojušies un izprot savu nozīmi kopīgajā darbā. Skolēnu orķestris sniedza 2 koncertus- Gdaņskas kultūras centrā un Sopotas koncertzālē.

Bet projekta izskaņā visi skolēni ar nepacietību gaidīja ziņu par iespējamo koncertturneju, lai savas iegūtās prasmes un zināšanas nestu tālāk jauniem klausītājiem. Gaidīsim jaunos talantus Rīgā!

Tas ir jau 2014.gadā uzsāktais projekts, kurā sadarbību veido 7 valstu skolas un veido kopēju jauniešu orķestri ar mērķi- veicināt jauniešu instrumentspēles prasmi un izpratni par muzicēšanu orķestrī. Mūsu skolas sadarbības pilsētas Heides Dithmarscher mūzikas skolas un vēl 6 valstu pilsētu skolu direktoru jaunais projekts, kas apvieno stīgu instrumentu spēles jauniešus no 7 valstīm vienotā simfoniskajā orķestrī

Skolotājas Renātes Vilnītes vadībā mūsu vijolnieces Kristena Īle, Ketrina Vernera un Matilde Mežinska jau iepriekš skolā apguva atsūtītos skaņdarbus, lai jau pirmajā dienā Vācijā Ķīles mūzikas skolā iekļautos kopmēģinājumos. Orķestra vadītājs- jaunais, talantīgais kurš pirms laika beidzis Konservatoriju Erevānā (Armēnijā) un tikko absolvējis arī Mūzikas augstskolu Vācijā. Un jau nedēļas beigās klausītāji Meldorfas Doma baznīcā un Ķīles pilsētas baznīcā varēja baudīt lieliskus jauniešu simfoniskā orķestra koncertus.

„Mācīties dzīvei!”- tā varētu īsi raksturot projektā sasniegto, jo jaunieši projekta nobeigumā atzina, ka iesākto projektu vēlas turpināt, jo saskata skolā mācītā pielietojumu dzīvē. Un šobrīd pārējās Eiropas valstu dalībskolas gaida koncertus savās pilsētās un skolās.

 

Jauns starptautiskais projekts:

 eTwinning starptautiskais projekts
„Young Ambassadors World Heritage UNESCO”.

 No marta mēneša mūsu skola iesaistīsies starptautiskajā eTwinning projektā:
„Young Ambassadors World Heritage UNESCO”.
Projektā piedalīsies skolēni no 22 valstīm:

Portugāles, Spānijas, Itālijas, Grieķijsa, Turcijas, Tunisijas, Bulgārijas, Rumānijas, Horvātijas, Francijsa, Austrijas, Ungārijas, Ukrainas, Polijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
No Rīgas Mūzikas internātvidusskolas projektā piedalīsies ISIAC skolēni no 6.b, 7.b, 8.b un 9.b klases.
Projekts tiks realizēts no marta līdz jūnijam.
Projekta laikā būs jānofotografē Rīga un jāievieto fotogrāfijas interneta TwinSpace vidē.
Noslēgumā no visu valstu iesniegtajām fotogrāfijām tiks izveidota digitālā grāmata (ebook).

 

Skolas vijolnieku piedalīšanās
starptautiskajā projektā
„Baltische JuniorPhonie” Ķīlē.

2014. gada 10.novembrī skolas delegācija uz nedēļu devās uz Ķīli, lai piedalītos Baltijas valstu jauniešu starptautiskajā projektā „Baltische JuniorPhonie”. Tas ir mūsu skolas sadarbības pilsētas Heides Dithmarscher mūzikas skolas un vēl 6 valstu pilsētu skolu direktoru jaunais projekts, kas apvieno stīgu instrumentu spēles jauniešus no 7 valstīm vienotā simfoniskajā orķestrī ar mērķi- veicināt jauniešu instrumentspēles prasmi un izpratni par muzicēšanu orķestrī. Projektā piedalās skolas no Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Dānijas un Somijas.

Skolotājas Renātes Vilnītes vadībā mūsu vijolnieces Kristena Īle, Ketrina Vernera un Matilde Mežinska jau iepriekš skolā apguva atsūtītos skaņdarbus, lai jau pirmajā dienā Vācijā Ķīles mūzikas skolā iekļautos kopmēģinājumos. Orķestra vadītājs- jaunais, talantīgais armēņu diriģents Vladimirs Jaskorskis, kurš pirms laika beidzis Konservatoriju Erevānā (Armēnijā) un tikko absolvējis arī Mūzikas augstskolu Vācijā. Un jau nedēļas beigās klausītāji Meldorfas Doma baznīcā un Ķīles pilsētas baznīcā varēja baudīt lieliskus jauniešu simfoniskā orķestra koncertus.

„Mācīties dzīvei!”- tā varētu īsi raksturot projektā sasniegto, jo jaunieši projekta nobeigumā atzina, ka iesākto projektu vēlas turpināt, jo saskata skolā mācītā pielietojumu dzīvē. Un šobrīd pārējās Eiropas valstu dalībskolas gaida koncertus savās pilsētās un skolās.

Meitenes pēc brauciena dalās savos iespaidos:

„„Jauniešu simfonija” deva man brīnišķīgu pieredzi un iespēju iepazīt cilvēkus, kuri spēlē stīgu orķestrī kā es. Iepazinu viņu kultūru un dažādos cilvēkus no dažādām valstīm. Protams, pirmās dienas man bija grūtas, jo baidījos, ka nemāku vai nespēlēju no sirds! Bet pēc otrās dienas sapratu, ka pārējie ir tādi paši kā es. Vēlme uz mājām bija liela, tomēr brauciens saliedēja mūsu grupu, un iepazinām viens otru. Un tā bija fantastiska sajūta, ka no vairākām valstīm mēs spēlējām lielajā orķestrī! Es saku skolai, direktorei un skolotājai lielu Paldies!”

„Šis bija lielisks nedēļu ilgs piedzīvojums! Mēs varējām iepazīt vācu kultūru. Tā bija lieliska pieredze- spēlēt orķestrī, kurā ir jaunieši no 7 valstīm! Paldies skolas direktorei un skolotājai!”

Sadarbība mūzikā vieno.

 

31.oktobrī sagaidījām skolā draugus no Heides pilsētas Dithmarscher mūzikas skolas un mūziķus no Varšavas, lai veidotu kopīgu koncertprogrammu, mācoties no viņiem un daloties savā pieredzē, kā arī lai kultūras programmas ietveros paplašinātu redzesloku.

Kultūras pasākumos iepazīstinājām viesus ar skolu, pilsētu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, apmeklējām koncertus- kora „Kamēr” naktskoncertu LNB Ziedoņa zālē, ansambļa „Astronauti” koncertu jaunajā Cēsu koncertzālē, kā arī operas izrādi „Figaro kāzas” LNO. Mācību stundās kopīgu diskutējām par jauniešiem aktuālām tēmām.

Paralēli tam kopīgi gatavojām koncertprogrammu skolai, Sabiedrības integrācijas veselības aģentūrai Dubultos un Ādažu Valdorfa skolai. Heides mūziķi pārsteidza mūs ar četrrocīgo klavierspēli un meistarīgo klarnetes spēli. Bet Polijas jaunieši ar mūzikas augstskolas pieredzi aizrāva visus klausītājus ar savu vijoles spēli, klavierspēli, bet īpaši priecēja jauniešu ģitāristu ansamblis. Kopā ar ārzemju mūziķiem koncertprogrammā uzstājās arī mūsu skolēni: Alvins Ruža, Venija Zariņa, Juliana Kokina, Kristena Īle, Matilde Mežinska, Estere Burve un 10.-12.klašu ansamblis.

Noslēguma tikšanās laikā atzinām, ka mūzika vieno, izglīto un veido pieredzi, tāpēc atkal kopīgi veidojām plānus turpmākajai sadarbībai.

 Jauns starptautiskais projekts:

 

 

Dalība ANIMI MUSIC FESTIVAL 2014.
(19.06.2014. - 22.06.2014.)

 

Starptautiskais pasākums Vācijas pilsētas Dithmarscher Mūzikas skolā

(pēc Dithmarscher Mūzikas skolas uzaicinājuma; 03.04.2014.- 08.04.2014.).

Pasākuma laikā paveiktais:

Koncerta sniegšana Meldorfa Mūzikas skolā.

Dalība Starptautiskā Mūzikas festivālā (dalībvalstis: Latvija, Vācija, Norvēģija) Heides pilsētā.

Koncerta sniegšana Alberdorfa ģimnāzijā.

 

Atjaunoja: Ausma Gabrusenoka » 08.05.2019 | 20:29

Šodien ir 2021.gada 17.aprīlis

Vārda dienu svin:

Rūdis, Viviāna, Rūdolfs

Dzimšanas dienu svin:
Skolotāji:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(24. apr.):

Daiga Āboliņa 7.c
Skolēni:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(19. apr.):

DaniellaAndželika Andrejeva 8.c

Un kāds šobrīd laiks?

RMVS kancelejas darba laiki
tālr./fakss: 67612391
Pirmdiena 8.00 - 16.30
Otrdiena 8.00 - 16.30
Trešdiena 8.00 - 16.30
Ceturtdiena 8.00 - 16.30
Piektdiena 8.00 - 16.30
Direktores pieņemšanas laiki
tālr.: 67611119, 26456193
Pirmdiena
Kalnciema ielā 160
14.00 - 17.00
Ceturtdiena
Šampētera ielā 98
9.00 - 12.30

Skatīt visus kontaktus »

Interesanti