Mājaslapas apmeklējumi

Kopā: 49764
Vakar: 79
Šodien: 35

Iesakām apmeklēt

Skolas soma


2020./2021.mācību gads

Pārskats par piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojumu programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanai no 2020. gada 1. septembra līdz 2020. gada 31. decembrim šeit.

2.c klases ekskursija uz Motormuzeju

   Jau septembrī 2.c klase  izlēmām braukt ekskursijā uz Motormuzeju. Esmu tur bijusi jau iepriekš ar citām klasēm, skolēniem tur ir paticis, ir redzējuši antīkas mašīnas, uzzinājuši to vēsturi un ir bijis interesanti.

   2020. gada 27. oktobrī braucām ekskursijā uz Motormuzeju. Ekskursiju apmeklēja 9 no 2. c klases skolēni. Ekskursijā mēs gājām gida pavadībā, stāstīja par antīko mašīnu, autobusu un kravas mašīnu rašanās vēsturi, uzbūvi, darbību. Bija iespēja iekāpt veco laiku autobusā un tika imitēts brauciens ar šoferi, kāds varētu būt tajos laikos un viņš vestu kāzu muzikantus.

   Skolēni ieguva zināšanas par dažādu mašīnu  vēsturi, interesantus faktus par mašīnu marku rašanos utt. Vēlāk audzināšanas stundās tika pārrunātas iegūtās zināšanas un iemaņas.

   Šī ekskursija mums visiem patika un likās interesanta. Bērni uzzināja par mašīnu vēsturi un citus faktus par šo sfēru. Ieguvām, gan zināšanas, gan izklaidējāmies.

Informāciju sagatavoja 2.c klases audzinātāja Inta Grietniece


 

Ekskursija uz Namdaru darbnīcu

12.oktobrī 3. a klase devās ekskursijā uz “Namdaru darbnīcu” Garkalnē.

Tēma: Koku daudzveidīgā dzīve.

Mērķis: Uzzināt, cik atšķirīgi izskatās, skan, smaržo un kalpo dažādu sugu koki.

Ekskursijā devās 18 skolēni un divas skolotājas. Skolēniem ļoti patika ekskursija, jo bija lietas, kas viņiem bija atklājums, piemēram, ka kokiem ir smarža.

Skolēni pielika roku pie baļķa zāģēšanas ar veco labo divroci – zāģi, nomizoja baļķi ar slīmestu. Nomizoto lietu saņēma dāvanā. Kā arī dāvanā saņēma izveidoto koka abru, kuru atveda uz skolu. Izmantosim puķu stādīšanai.

Neizpalika arī fiziskās aktivitātes, piemēram, tapu dzīšana. Ekskursijas vadītājs iepazīstināja ar senajām spēlēm, piemēram, slēpošana ar koka slēpēm, staigāšana ar koka kājām u.c.         Skolēnus visvairāk ieinteresēja staigāšana ar koka kājām un šūpošanās lielās šūpolēs. Šīs visas aktivitātes bija līdz tējas pauzei. Saimnieks cienāja ar ļoti gardu tēju, kura saucās “Namdaru spēka tēja”. Dzērām garšīgo tēju un uzkodām līdzņemtās maizītes, pīrādziņus.

Pēc tējas baudīšanas devāmies pastaigā pa meža taku, kur redzējām skaistus kokus, un mūs gaidīja pārsteigums brauciens pa trosi un plostu. Daži skolēni bija sajūsmināti, citi nobijušies bija bail braukt ar trosi pāri dīķim. Bija tādi, kas paskatījās kā citi to dara un nolēma paši izmēģināt. Braucienu izbaudīja gandrīz visi skolēni un visi bija sajūsmināti par to. Skolēniem mirdzēja acis no sajūsmas. Skolotājas arī izbaudīja šo braucienu.

Pēc tik daudzām aktivitātēm braucienā uz skolu skolēni iemiga. Visiem patika ekskursija teica, ka bija forši.

Skolotāja Aija Lāce

Ekskursija uz Jaunpili

9.oktobrī 7. c un 6. c klase devās ekskurijā uz Jaunpili, lai apmeklētu Jaunpils pili un teatrilizēto ekskursiju “Mazie mūciņi”. Skolēni ekskursijas ietvaros iejutās mazo mūciņu tēlos. Ekskursijas laikā pils gide, dodoties pastaigā pa pili, sniedz ieskatu bruņinieku pils vēsturē, sadzīves notikumos un pils ievērojamāko personu dzīves stāstos.

Mazie skolēni Mūka un kalpones vadībā apgūst pils celtniecības noslēpumus, arhitektūras detaļu simboliku, galma manieres, sirdsdāmu tikumus, bruņinieku ieroču valdīšanas māku. Skolēniem bija ļoti interesanti, visi bija ļoti priecīgi par ekskursiju. Laiks pagāja ļoti ātri, skolēni ar lielu interesi klausījās gidu stāstos un iesaistījās dažādu uzdevumu veikšanā.

Ekskursija uz Sauleskalnu

6.oktobrī 1.a klase projekta "Skolas Soma" ietvaros kopā ar klases audzinātāju Ingu Meimeri devās ekskursijā uz Ropažu novada Sauleskalnu. Skolēni aktīvi un ar aizrautību piedalījās rīkotajās aktivitātēs.


 Ekskursija uz Minhauzena muzeju

29. septembrī projekta "Skolas soma" ietvaros 6.c klases skolēni devās uz Minhauzena muzeju kopā ar klases audzinātāju Sarmīti Lakševicu.

Skolēni ar interesi klausījās muzeja darbinieku stāstījumā.

Foto no ekskursijas šeit.

Ekskursija uz Līgatni

24.septembrī projekta "Skolas soma" ietvaros 9a klase devās ekskursijā uz slepeno padomju laika bunkuru, kurš atrodas Līgatnē. Par to, ko tur redzējām, vislabāk apskatīt www.bunkurs.lv

Tā bija īsta vēstures stunda par dzīvi padomju laikos. Interesanti bija tas, ka pati gide bunkurā ir strādājusi tā reālās darbības laikā. Pat mūsdienās ir zināma slepenība un ne par visu var runāt un ne visu var fotografēt.
​​​​​​Ekskursijas noslēgumā apmeklējām Siguldas svētku laukumu un tika izskriets labirints Gaujas senlejā. 
Ar nepacietību gaidām nākamo klases ekskursiju!

Foto no ekskurijas šeit.


 

Ekskursija uz Rundāles pili

23.septembrī "Skolas somas" ietvaros  8.a un 8.c klases skolēni apmeklēja izcilāko baroka un rokoko arhitektūras pieminekli Latvijā, celtu 1736.-1740. gadam kā Kurzemes hercoga E.J.Bīrona vasaras rezidenci. Pils celta pēc slavenā Krievijas galma arhitekta F.B.Rastrelli projekta. Paldies Skolas somas organizētājiem par atbalstu un iespēju redzēt pils un tās dārza izcilo skaistumu.

Foto no ekskursijas šeit.


 

2019./2020.mācību gads

Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Savādais atgadījums ar suni naktī" apmeklējums

27. februārī 35 skolas vecāko klašu skolēni "Skolas somas" ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Savādais atgadījums ar suni naktī" (M.Hedons., S.Stīvenss). Daudzi skolēni pirmo reizi bija teātra ēkā.

Pēc izrādes noskatīšanās tika izdarīts secinājums, ka cilvēkiem ir atšķirīgs skatījums par to, kāda ir pasaule.


 Nila Īles mūzikas studijā

2019. gada 18. oktobrī 3.a un 3.c klase devās mācību ekskursijā uz “Nila Īles mūzikas studiju”.

Mācību ekskursija tika rīkota projekta “Skolas soma” ietvaros.


Ekskursiju apmeklēja 35 skolēni.

13 skolēni no 3. c klases un 22 skolēni no 3.a klases.

 Studijā mūs sagaidīja nodarbības vadītāji Nils Īle un Maija Sējāne-Īle. Katram skolēnam bija sagatavota vieta un sitamais instruments – džamba, konga vai cits instruments. Nodarbības sākumā tika izrunāti studijas noteikumi.  Nodarbības vadītāji pastāstīja, cik nozīmīga mūzika un ritms ir cilvēka attīstībai. Tie attīsta – koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju, iemaņas improvizācijā. Turpinājumā nodarbības vadītāji nodemonstrēja priekšnesumu, kurā pamazām tika iesaistīti arī skolēni. Nodarbību vadītāji demonstrēja un mācīja skolēniem dažādas tehnikas džambu un citu perkusiju instrumentu spēlēšanai.

     Nodarbības otrajā daļā skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem instrumentiem no dažādām pasaules valstīm, kuras studijas vadītāji paši atveduši no braucieniem vai saņēmuši dāvanās. Katram bija iespēja apskatīt un paspēlēt instrumentu. Instrumenti bija dažādu formu, interesantiem nosaukumiem un ar neparastu skanējumu. Turpinājumā katram skolēnam tika izdalīts viens instruments, nodarbības vadītāja katram deva norādes kad un kā pareizi instruments jāspēlē. Kopīgi tika radīta ritma kompozīcija, kura izpildījumā tika iesaistīti visi skolēni un arī skolotājas. Nodarbības vadītāji katram skolēnam pajautāja par sajūtām un iespaidiem, pēc kopīgā skaņdarba izpildīšanas. Daudzi apgalvoju, ka sajutuši mieru, citi sajutušie kā mežā, kā pie jūras, bet citiem bijusi sajūta kā vilcienā. Nodarbības vadītāji papildināja, ka katram esot taisnība, jo nereti cilvēki, izgatavojot instrumentu, ar to palīdzību mēģina atdarināt skaņas, kuras iepazītas dabā.

     Nodarbības  noslēgumā katram bija iespēja izmēģināt instrumentus, kurus spēlēja nodarbības vadītāji, piemēram, lielā bungas, ksilofonu, gongu, kā arī tos instrumentus, kurus spēlēja citi skolēni.

     Skolēni ļoti atzinīgi izteicās par nodarbību. Vairāki skolēni apgalvoja, ka daudzus instrumentus redzējuši un dzirdējuši pirmo reizi. Daudziem skolēniem visspilgtāk atmiņā palikušas džambas, instruments, kurš radījis līdzīgu skaņu pērkonam, gongs un lielais bambusu ksilofons. Skolēniem paticis, ka visus instrumentus bijusi iespēja apskatīt, aptaustīt un izmēģināt. Citiem vislabāk prātā palikusi kopīgā muzicēšana, jo tā pat izraisījusi zosādu. Pēc ekskursijas nesaņēmām nevienu negatīvu atgriezenisko saiti.


 

Ekskursija uz Jelgavu

   11.oktobrī 8.c klase ar audzinātāju Daigu Āboliņu “Skolas somas” ietvaros devās interesantā ekskursijā uz Jelgavu.

   Skolēni apmeklēja Karameļu darbnīcu, kur varēja degustēt saldumus, klausīties stāstījumu un vērot, kā top karameles. Skolēniem ļoti patika  kopā ar meistaru pagatavot  savu karameli.

   Pēc ekskursijas Karameļu darbnīcā devāmies uz Jelgavas pils muzeju, kur gida pavadībā iepazināmies ar vecās Livonijas ordeņa pils un jaunās Jelgavas pils interesantiem vēstures faktiem, kā arī apmeklējām Rundāles pils muzeja ekspozīciju “Kurzemes hercogu kapenes”.

Ar vislielāko interesi skolēni klausījās  gida stāstījumu  par  Kurzemes hercogu kapeņu vēsturi. Skolēni varēja  apskatīt  metāla sarkofāgus  un  koka zārkus, kā arī tā laika tērpus.

Ekskursiju beidzām ar fizisku aktivitāti Lielupes palienas pļavās,  uzkāpjot 20 m augstajā skatu tornī un  vērojot savvaļas zirgu ganāmpulku.

 

2. a un 2. c klašu atskaite par “Skolas somas” pasākumu

Oktobrī abas 2. klašu skolotājas izlēmām braukt ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Izpētot Latvijas Dzelzceļa muzeja mājas lapu bija interesanti to redzēt klātienē. Muzejs piedāvā interesantas un aizraujošas ekskursijas. Mēs skolotājās abām klasēm esam pirmo gadu, tādēļ nolēmām braukt un iepazīties ar ko jaunu.

2019. gada 2. oktobrī braucām ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Ekskursiju apmeklēja 5 no 2. c klases un 18 no 2. a klases skolēni. Ierodoties muzejā, mūs sadalīja 2 grupās, jo mēs bijām kopā 26 ekskursanti (2 skolotājas, 2 vecāki un 23 skolēni), kuriem bija gidi. Katrai grupai ekskursija sākas savādāk. Viena grupa gājā ārā, otra sāka no iekštelpām.

Ekskursijā mēs gājām gidu pavadībā, stāstīja par lokomotīvju un vilcienu rašanās vēsturi, darbību. Bija iespēja iekāpt dažāda veida un vecuma vagonos un lokomotīvēs, iejusties mašīnista lomā Skolēni klausījās skaņas, kuras bija dzirdamas senos laikos Dzelzceļa stacijās. Apskatījām dažādu Dzelzceļa staciju maketus, vilcienu maketus utt. Skatījāmies filmu par Dzelzceļa stacijas dzīvi un vilcieniem.

Skolēni ieguva zināšanas par vilcienu rašanās vēsturi, stacijas dzīvi un profesijām utt. Vēlāk audzināšanas stundās tika pārrunātas iegūtās zināšanas un iemaņas.

Šī ekskursija mums visiem (skolēniem un skolotājiem) bija ļoti interesanta, aizraujoša un patīkams piedzīvojums. Bērni uzzināja par mašīnista profesiju un citu šinī iestādē profesiju būtību un pienākumus. Ieguvām, gan zināšanas, gan izklaidējāmies.

1. c un 1.a klašu atskaite par “Skolas somas” pasākumu

Septembrī abas 1. klašu skolotājas izlēmām braukt ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Esam tur bijušas jau iepriekš ar citām klasēm, skolēniem tur ir paticis, ir uzzinājuši Dzelzceļa vēsturi un bija interesanti. Skolēni ir uzsākuši tikko skolas gaitas, tāpēc nekur tālu arī negribējās braukt.

2019. gada 26. septembrī braucām ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Ekskursiju apmeklēja 7 no 1. c klases un 13 no 1. a klases skolēni. Ekskursijā mēs gājām gida pavadībā, stāstīja par lokomotīvju un vilcienu rašanās vēsturi, darbību. Bija iespēja iekāpt dažāda veida un vecuma vagonos un lokomotīvēs, iejusties mašīnista lomā Skolēni klausījās skaņas, kuras bija dzirdamas senos laikos Dzelzceļa stacijās. Apskatījām dažādu Dzelzceļa staciju maketus, vilcienu maketus utt. Skatījāmies filmu par Dzelzceļa stacijas dzīvi un vilcieniem.

Skolēni ieguva zināšanas par vilcienu rašanās vēsturi, stacijas dzīvi utt. Vēlāk audzināšanas stundās tika pārrunātas iegūtās zināšanas un iemaņas.

Šī ekskursija mums visiem (skolēniem un skolotājiem) patika un likās interesanta. Bērni uzzināja par mašīnista profesiju un citu šinī iestādē profesiju būtību un pienākumus. Ieguvām, gan zināšanas, gan izklaidējāmies.


  Programmas „Latvijas skolas somas” finansējuma ietvaros 5.c klase devās ekskursijā uz Tērvetes dabas parku un taureņu muzeju. Tērvetes dabas parkā skolēni piedalījās zaļās klases nodarbībās. Bija jānosaka koku vecums, jāsavieno koku attēli ar to augļiem un lapām, jāmēra attālumus  starp kokiem, jānosaka laukums, kurš atbilst hektāram. Skolēni iepazinās ar meža zvēriem, to izbāzeņiem, barību un dzīves veidu.

 


 Programmas „Latvijas skolas somas” finansējuma ietvaros  25.aprīļa tradicionālo interešu izglītības pulciņu atskaites koncertu papildināja smilšu kino “Krāsainā saruna”, māksliniece Guna Miķelsone.

Skolēniem smilšu kino ļoti patika un viņi dalījās savos iespaido, lūk daži no tiem:

"Smilšu kino bija brīnišķīgs, es apbrīnoju to sievieti, kas tika ātri un tik skaisti no smiltīm uztaisīt zīmējumu. Viss bija tik rūpīgi izveidots. Man ļoti patika"

"Kā dzijas kamols, kuru tin vaļā, tas sasējis visus stāstus, ko stāsta dziesma. Tas nepārtrūkst un ritinās vaļā. No sākuma līdz pēdējam milimetram, tas parāda mūsu priekus līdz brīdim, kur mēs esam un kas mēs esam."  /Andžejs Lilientāls/


 Programmas „Latvijas skolas somas” finansējuma ietvaros 17.aprīlī mūsu skolas 6.a klases skolēni ar klases audzinātāju Ilzi Liepnieci apmeklēja  zinātkāres centru  ZINOO un aktīvi piedalījās nodarbībā "Skaņa”

   Vai mūzika ir saistīta ar dabaszinātnēm? Kādas fizikālās parādības notiek brīdī, kad koncertā klausāmies vai radām mūziku? Kāpēc dažādi materiāli rada atšķir skaņu? Uz šiem un citiem sev interesējošiem jautājumiem atbildes guva skolēni nodarbības laikā.


Ciemos pie Turaidas fogta

   Šī gada 27.martā mūsu skolas 7.klases skolēni iniciatīvas  “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Turaidas pili ciemos pie Turaidas fogta. Tas bija ceļojums laikā- nokļuvām 16. gadsimtā, kur tikāmies ar pils pārvaldnieku fogtu. Mums bija iespēja iejusties viduslaiku ļaužu tēlos, kļūt par bruņinieku vai zemnieku, dāmu vai saimnieci, kā arī varējām apgūt seno rakstību uz vaska tāfelēm, vai rakstīt ar spalvu, to iemērcot tintē.

   Turaidas vēsturisko centru izzinājām orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts”. Mums bija jāatrod vietas, lietas, jāatmin krustvārdu mīkla, jāatpazīst senus dokumentus, jāaizpilda uzdevumi darba lapās. Laimīgi un smaidīgi atgriezāmies tūrisma informācijas centrā, lai pārrunātu, kā katrai komandai veicās.

   Tā kā Siguldas atpazīstamākais un senākais simbols ir spieķis, devāmies uz darbnīcu, kur iepazinām spieķa izgatavošanas procesu, kam vairāk kā 200 gadu sena vēsture. Katrs skolēns varēja pagatavot savu spieķi, kurā iededzinājām raksta zīmes un savu vārdu.

   Atgriezeniskā saite no skolēniem: “Es iepazinu Turaidu un Siguldu. Es gribētu kaut skolas somas ekskursijas būtu katru gadu, jo tas palielina ekskursiju skaitu”

   “Man patika, ka rakstījām senajā drukā, paši darinājām savus spieķus”, “Es ļoti daudz iemācījos par senatni un fogtiem, uzzināju daudz ko jaunu, paveicās, ka bija silta un saulaina diena, ieģērba mūs senajos tērpos un rakstījām ar tintes  pildspalvu uz vaska.”

   Secinājumi: Skolēniem patīk doties ekskursijās, jo tad pa īstam var pieskarties vēsturei, izzināt, kā senatnē cilvēki dzīvoja, ko ēda un kā ģērbās.

   Pēc šādiem kopā būšanas mirkļiem arī klases kolektīvā kļūstam draudzīgāki un saprotošāki. Lai iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ceļojums turpinās!


2019. gada 5. martā projekta “Skolas soma” ietvaros 2.a un 2. c klase devās mācību ekskursijā uz izklaides un izglītības centru “Korso Brīnumi”. Jūrmalā, Jomas ielā 37.

   Pasākumu apmeklēja 27 skolēni: desmit 2.c klases skolēni un septiņpadsmit 2.a klases skolēni. Centrā mūs sagaidīja centra gides/organizatores.  Skolēni un skolotāji tika iepazīstināti ar centra interaktīvajiem eksponātiem.

  Sākumā visus eksponātus skolēniem bija iespēja apskatīt un izmēģināt, lai apmierinātu skolēnu aktīvo interesi par redzamo.  Skolēniem ļoti lielu interesi izraisīja – lielā magnētu siena, kur varēja veidot trasi bumbiņai; lielo Odmi Block rotaļu zona, 4 darbošanās galdi, kuros ir – kinētiskās smiltis, magnēti, koka kluči un bumbas; lielā rāpšanās siena ar Jūrmalas karti fonā; bloku pacelšanas spēle, kas trenē un veicina skolēnu sadarbošanās prasmi.

   Pēc skolēnu aktīvās intereses apmierināšanas, organizatores skolēnus sadalīja 5 komandās. Skolēniem tika piešķirtas veicamo aktivitāšu grāmatiņas, kurās bija jāpiefiksē rezultāts. Vērtēšanā piedalījās arī skolotājas. Skolēniem bija jāuzceļ objekts no Odmi Block lielajiem klučiem, un jāprezentē savs darbs. Sadarbojoties bija jānoceļ lielie bloki, komandās bija jāsacenšas Xbox kustību datorspēlē, jāmeklē paslēptas ziņas.  Beigās katras komandas iegūtie punkti tiek saskaitīti. Skolēnu komandas saņēma diplomus un balviņas.

   Komandas tika izlozētas, kas skolēniem lika sadarboties un organizēt darbu neierastā kompānijā, mācot sadarboties un kontaktēties ar klases biedriem, ne  tikai labākajiem draugiem.

   Skolēni ļoti gaidīja šo braucienu. Minēja, ka ekskursija esot ļoti patikusi, esot bijis interesanti. Pasākuma noslēgumā skolēni jau jautāja – kad varēsim atbraukt vēl? Skolēni pārrunāja un atzina, ka, organizējot komandas darbu, dažas lietas nākamajā reizē darītu citādāk. Teica, ka bijis interesanti, jo komandas veidotas izlozē un bija iespēja sadarboties klašu starpā, kaut sākumā tas nav paticis, ka nevar izvēlēties savu draugu. Visi skolēni mācību ekskursiju vērtēja pozitīvi, citiem tā esot bijusi labākā ekskursija.


 Šī gada 12.februārī 6.c klase projekta "Skolas soma" ietvaros devās jaunas profesijas un uzņēmuma izzināšanā uz SIA “Lāči”. Šī noteikti bija interesanta un pamācoša pēcpusdiena, kur uzzinājām:

  • Kā gatavot maizi;
  • Kā pako maizi;
  • Kā cep kliņģerus un cepumus;
  • Ka rupjmaizei jāļauj atdzist 5-15 stundas pēc izņemšanas no krāsns, uzreiz ēst nevar;
  • Ka pārsvarā maizi cep vīrieši.

Mums ļoti patika:

  • Cept kliņģerus;
  • Cept cepumus;
  • Darboties grupās;
  • Skatīties kā pako maizi;
  • Degustēt maizi, cepumus un citus gardumus.


 5. a klases skolēni projekta "Skolas soma" ietvaros 15.11. devās uz maizes ceptuvi "Lāči".

Tēvu tēvi laipas meta, dēlu dēli –laipotāji…

Latvijas  simtgadi gaidot, nākas domāt par tām tradīcijām - laipām, kas mūs ved no pagātnes uz tagadni un nākotni.

Mūsu “laipas” ir ne vien  grandiozie  Dziesmu svētki un krāšņā uguņošana krastmalā, bet arī darba tikums un seno amatu saglabāšana. Senās amatu prasmes mēs -5.a klase , varējām apskatīt un iepazīt “Lāču “ maiznīcas ceptuvē, kur maizes cepšanas tradīcijas tur godā.

 Skolēni vispirms noskatījās filmu par maizes tapšanu, pēc tam izstaigāja ražošanas telpas   un redzēja cepēju darbu.

Vēlāk sekoja visradošākā ekskursijas daļa- sava kliņģera veidošana. Tieši šis darbiņš bija ekskursijas aizraujošākā daļa. Par to liecina arī skolēnu atziņas.

AGNE “Man patika grupā cept kliņģeri. Man vēl patika, kā viņi visu stāstīja – kā jātaisa rudzu maize.

KRISTA “Aizbraucot uz “Lāču” ceptuvi, es uzzināju, kā cepa maizi senāk. Mēs gatavojām kliņģerus un skolotāja RUTA izcepa savu rudzu maizi”.

RAIMONDS “Apmeklējot “lāču”  maiznīcu, kā cepa maizi vecajos laikos.”

DŽŪLIJA “Es uzzināju, ka maizi jācep ļoti ilgi, lai tā būtu garšīga un ka krāsnis tur ir sienas lielumā. Man vislabāk patika gatavot pīrāgu un ,protams, degustēt maizi.

Apkopojot skolēnu domas, var teikt, ka brauciens bija vērtīgs un paliks bērniem atmiņā.


 

7.novembrī  7.a klase kopā ar audzinātāju Inesi Velmi projekta "Skolas soma" ietvaros devās interesantā ekskursijā uz Jaunpils pili. Skolēniem bija iespēja iejusties skarbajos viduslaikos, izstaigājot gan pils zāles, gan drūmos pagrabus, kā arī baudīt viduslaiku mūku pusdienas. Vairāk foto galerijā.

 


 31.oktobrī projekta "Skolas soma" ietvaros skolā viesojās Rīgas leļļu teātris, kas rādīja 1.-4.klašu skolēniem lugu "Makss un Morics".

Izrādi apmeklēja 12 skolēni.  Izrādē darbojās 2 aktieri, kuri paši attēloja galvenos stāsta varoņus – Maksu un Moricu, bet citus izrādes  varoņus attēloja, paralēli darbojoties ar lellēm. Stāsts bija dinamisks, dialogi un mūzika pielāgoti bērnu uztverei, bet arī saglabājot klasisko Vilhelma Buša tekstu. Izrādes laikā aktieri veidoja dialogu ar skolēniem, tā noturot skolēnu uzmanību. 

Izrādes sākumā aktieri palūdz izrādi nefotografēt un nefilmēt.

Skolēni par izrādi izteicās atzinīgi, teica ka esot bijis jautri. Klasē pārrunājām redzēto, skolēni izteicās, ka galveno tēlu palaidnības esot bijušas, skolēnu vārdiem - “ļoti trakas”, grūti esot iedomāties, ka var sastrādāt tik lielas muļķības. Paticis tas, ka  uz skatuves bijuši arī cilvēki, ne tikai lelles.  Atzinīgi novērtēja muzikālo noformējumu. Uz jautājumu - vai gribētu redzēt vēl šādas leļļu teātra izrādes, skolēni ar sajūsmu atbildēja, ka labprāt.    

 Audzinātāja Anete Gūtmane-Sevišķe


21. septembrī projekta "Skolas soma" ietvaros 7.c klases skolēni devās interesantā un izzinošā ekskursijā uz maizes ceptuvi " Lāči". Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar maizes tapšanas procesu un piedalīties kliņģera un cepumu cepšanā.

  Skolēniem bija iespēja noskatīties filmu par maizes ceptuves "Lāči" vēsturi un darbību, ieguva zināšanas par maizes cepēja darbu, darbarīkiem, piedalījās kopīga maizes klaipiņa cepšanā. Degustācijas process izraisīja vislielāko sajūsmu. Garda bija latviešu maizīte , pašu roku darināta!


   6.septembrī notika Latvijas skolas somas atklāšanas pasākums. Tajā piedalījās jaunieši no visas Latvijas.
  Sākumā jauniešus uzrunāja Ministru prezidents Māris Kučinskis, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis un kultūras ministre Dace Melnbārde.
  Pasākums bija ļoti iespaidīgs un interesants. Tajā piedalījās reperis Edavārdi, instrumentālā grupa "Dagamba", dejotāji no ansambļa "Dzirnas", solisti Ruta Dūduma, Daumants Kalniņš, Justs, kā arī komponists Raimonds Pauls. Uzvedums tika veidots no senatnes līdz mūsdienām.

 

Atjaunoja: Ausma Gabrusenoka » 20.01.2021 | 12:19

Šodien ir 2021.gada 6.maijs

Vārda dienu svin:

Gaidis, Didzis

Dzimšanas dienu svin:
Skolotāji:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(20. mai.):

Māra Altenburga
Skolēni:
Šodien:
Kristaps Kupčus 3.a
Rīt:
nav
Tuvākā
(08. mai.):

Sintija Kalnača 7.a
Jūzefs Gabriels Daņiļeckis 1.a

Un kāds šobrīd laiks?

RMVS kancelejas darba laiki
tālr./fakss: 67612391
Pirmdiena 8.00 - 16.30
Otrdiena 8.00 - 16.30
Trešdiena 8.00 - 16.30
Ceturtdiena 8.00 - 16.30
Piektdiena 8.00 - 16.30
Direktores pieņemšanas laiki
tālr.: 67611119, 26456193
Pirmdiena
Kalnciema ielā 160
14.00 - 17.00
Ceturtdiena
Šampētera ielā 98
9.00 - 12.30

Skatīt visus kontaktus »

Interesanti